42ª EDICIÓ DELS PREMIS ANNIE AWARDS

Captura de pantalla 2014-12-02 a la(s) 19.06.56
A continuació les categories que participaran aquest any en els premis Annie i les animacions seleccionades:
CATEGORIES DE PRODUCCIÓ :

Millor Pel·lícula d’ Animació

  • Big Hero 6 – Walt Disney Animation Studios
  • Cheatin ‘- Plymptoons Estudio
  • Com entrenar al teu drac 2 – DreamWorks Animation SKG
  • Cançó del Mar – GKIDS / Cartoon Saloon
  • El Llibre de la Vida – Carrete FX Animation Studios / Twentieth Century Fox
  • Els  Boxtrolls – Focus Features / Laika
  • El LEGO Movie -Warner Bros. Pictures
  • El conte de la princesa Kaguya- GKIDS / Studio Ghibli

Millor Pel·lícula d’ Animación Producció Especial

  • Cosmos: una odissea de temps i espai- Voyager Fotos LLC
  • L’origen dels corredors del drac – DreamWorks Animation
  • ¿Cómo Murray Saved Christmas – Universal Television
  • Polariffic – Doblado Image Lab
  • Toy Story  el que temps va oblidar- Pixar Animation Studios

Millor curtmetratge d’animació

  • Coda – Y mapas y planos Ltd.
  • Dúo – Glen Keane Producciones / ATAP
  • Festa – Walt Disney Animation Studios
  • Dins d’Homer Simpsons *Couch Gag (Episodio # 549) – Acme Filmworks
  • Yo i mi Moulton – Junta Mikrofilm AS / Cine Nacional de Canadá
  • Silencioses – Moonbot Estudios
  • L’encarregat de la presa- Tonko Casa LLC
  • El corb- Moonbot Estudios

Millor  Animació de TV / Broadcast Comercial

  • Ciutadà M: “Swan Song” – PES Cine / Stoopid compinche Stoodios / RESET
  • Vol dels Contes – Animacions Aardman
  • LEGO Batman 3: Més enllà de Gotham – Plàstic de Cera Estudis
Millor Audiència General de Producció Animated TV / Broadcast Per a nens en edat preescolar
  • Doctora Joguines – Disney Channel / Disney Junior
  • Peter Rabbit – Nickelodeon Productions y Silvergate Medios
  • Tumble Leaf – Amazon Studios y Bix Pix Entreteniment
  • Wallykazam! – Nickelodeon Producciones
  • Zack & Quack – La Fundación / QQD Ltd / High1 Entreteniment

Millor Animació per TV / producció de transmissions per a l’audiència infantil

  • Adventure Time – Cartoon Network Studios
  • Gravedad Falls – Disney Television Animation
  • Llegenda de *Korra- Nickelodeon Animation Studios
  • Per sobre del mur del jardí – estudis de Cartoon Network
  • Wander Over Yonder – Disney Television Animation
Millor públic d’Animació TV / Producció Broadcast
  • Archer – FX Produccions
  • Tornar a la Reculada – Cartoon Network Studios
  • De Bob Hamburguesas – Twentieth Century Fox Estudios
  • Rick y Morty – Starburns Industries, Inc.
  • Mike Tyson Misterios – Warner Bros. Animation
  • Regular Show – estudios de Cartoon Network
  • Els Simpsons – Gracie Films en asociació amb Twentieth Century Fox Television

Millor videojoc Animat 

  • Forza Horizon 2 – Microsoft Studios/Turn 10/Playground Games
  • Valiant Hearts: The Great War – Ubisoft Montpellier
  • Child of Light – Ubisoft Montreal
Millor Pel·lícula Estudiantil
  • After School – Junyi Xiao
  • Dead Over Heels  – Jose Matheu
  • El Coyote
 – Javier Barboza
  • Frog’s Legs -
 Katie Tamboer
  • My Big Brother 
- Jason Rayner
  • Tiny Nomad 
- Toniko Pantoja
CATEGORIES DE ASSOLIMENT INDIVIDUAL
Assoliment Excepcional , efectes d’animació en una producció animada
  • Michael Kaschalk, Peter DeMund, David Hutchins, Henrik Falt, John Kosnik – Big Hero 6 –Walt Disney Animation Studios
  • James Jackson, Lucas Janin, Tobin Jones, Baptiste Van Opstal, Jason Mayer – How to Train Your Dragon 2 
- DreamWorks Animation SKG
  • Fangwei Lee, Krzysztof Rost, Jihyun Yoon, Robert Chen – Mr. Peabody & Sherman – 
DreamWorks Animation
  • Mitul Patel, Nicolas Delbecq, Santosh Khedkar, Yash Argawal – Penguins of Madagascar 
-DreamWorks Animation
  • Augusto Schillaci, Erich Turner, Bill Konersman, Chris Rasch, Joseph Burnette – The Book of Life – Reel FX Animation Studios/Twentieth Century Fox
  • Rick Sevy, Peter Vickery, Kent Estep, Peter Stuart, Ralph Procida – The Boxtrolls
 – Focus Features/Laika
  • Jayandera Danappal, Matt Ebb, Christian Epunan Hernandez, Danielle Brooks, Raphael Gadot – The LEGO Movie – Warner Bros. Pictures

Assoliment Excepcional , efectes d’animació en una producció d’acció en viu

  • Steve Avoujageli, Atsushi Ikarashi, Pawel Grochola, Paul Waggoner, Viktor Lundqvist – Edge of Tomorrow – Warner Bros./Village Roadshow Pictures

  • Raul Essig, Karin Cooper, Rick Hankins, Owen Calouro – Noah – 
Paramount Pictures
  • Charles-Felix Chabert, Daniel La Chapelle, Spencer Lueders, Klaus Seitschek, Chris Messineo – The Amazing Spider-Man 2 
- Columbia Pictures/Marvel Enterprises
  • Areito Echevarria, Andreas Soderstrom, Ronnie Menahem, Christoph Sprenger, Kevin Romond – The Hobbit: The Desolation of Smaug – Metro Goldwyn Mayer/New Line Cinema/WingNut Films
  • Michael Balog, Jim Van Allen, Rick Hankins, John Hansen – Transformers: Age of Extinction –
 Paramount Pictures 
  • Jeremy Hampton, Daniel Stern, Edmond Smith III, Hiroshi Tsubokawa, Daniel Jenkins – X-Men: Days of Future Past – 
Digital Domain 3.0, Inc.
Assoliment Excepcional, animació de personatges en una producció animada de televisió / Broadcast
  • Don Crum – Toy Story That Time Forgot – 
Pixar Animation Studios
  • Carlo Vogele – Toy Story That Time Forgot 
- Pixar Animation Studios
  • Ken Kim – Toy Story That Time Forgot  – Pixar Animation Studios
  • Michael Granberry – Tumble Leaf – Amazon Studios/Bix Pix Entertainment
  • Teresa Drilling – Tumble Leaf – Amazon Studios/Bix Pix Entertainment
  • Justin Nichols – Wander Over Yonder – Disney Television Animation
Assoliment Excepcional, animació de personatges en una característica de Producció
  • Don Crum – Toy Story That Time Forgot – 
Pixar Animation Studios
  • Carlo Vogele – Toy Story That Time Forgot 
- Pixar Animation Studios
  • Ken Kim – Toy Story That Time Forgot  – Pixar Animation Studios
  • Michael Granberry – Tumble Leaf – Amazon Studios/Bix Pix Entertainment
  • Teresa Drilling – Tumble Leaf – Amazon Studios/Bix Pix Entertainment
  • Justin Nichols – Wander Over Yonder – Disney Television Animation
Outstanding Achievement, Character Animation in a Feature Production
  • Fabio Lignini – How to Train Your Dragon 2 
- DreamWorks Animation SKG
  • Steven “Shaggy” Hornby – How to Train Your Dragon 2 
- DreamWorks Animation SKG
  • Thomas Grummt – How to Train Your Dragon 2
 – DreamWorks Animation SKG
  • Ravi Kamble – Penguins of Madagascar
 – DreamWorks Animation SKG
  • Travis Knight – The Boxtrolls – Focus Features/Laika
  • Malcolm Lamont – The Boxtrolls
- Focus Features/Laika
  • Jason Stalman – The Boxtrolls – Focus Features/Laika

Outstanding Achievement, Character Animation in a Live Action Production

  • Daniel Barrett, Paul Story, Eteuati Tema, Alessandro Bonora, Dejan Momcilovic – Dawn of the Planet of the Apes
 – Chernin Entertainment/Ingenious Media/TSG Entertainment
  • Kevin Spruce, Dale Newton, Sidney Kombo, Chris Mullins, Brad Silby – Guardians of the Galaxy – Marvel Studios
  • Eric Reynolds, David Clayton, Andreja Vuckovic, Guillaume Francois, Gios Johnston – The Hobbit: The Desolation of Smaug – Metro Goldwyn Mayer/New Line Cinema/WingNut Films
Assoliment Excepcional, animació de personatges en un videojoc
  • Mike Mennillo – Assassin’s Creed Unity – Ubisoft Montreal
  • Don’t Starve: Console Edition – Klei Entertainment Inc.
  • Alex Drouin – Child Of Light – Ubisoft Montreal
Assoliment Excepcional, disseny de personatges en una producció animada de TV / Broadcast
  • Andy Suriano – Disney Mickey Mouse – Disney Television Animation
  • Benjamin Balistreri – Wander Over Yonder 
-  Disney Television Animation
  • Zac Gorman – Welcome to the Wayne – Nickelodeon in association with Switch Animation
Assoliment Excepcional, disseny de personatges en una característica Producció animada
  • Shiyoon Kim, Jin Kim – Big Hero 6
- Walt Disney Animation Studios
  • Timothy Lamb, Joe Moshier – Mr. Peabody & Sherman – 
DreamWorks Animation
  • Craig Kellman, Joe Moshier, Stevie Lewis, Todd Kurosawa – Penguins of Madagascar
 –DreamWorks Animation
  • Sang Jun Lee, Jason Sadler, José Manuel Fernandez Oli – Rio 2 
- Blue Sky Studios/Twentieth Century Fox Animation
  • Tomm Moore, Marie Thorhauge, Sandra Anderson, Rosa Ballester Cabo – Song of the Sea
 –GKIDS/Cartoon Saloon
  • Paul Sullivan, Sandra Equihua, Jorge R. Gutierrez – The Book of Life – Reel FX Animation Studios/Twentieth Century Fox 
  • Mike Smith – The Boxtrolls
 – Focus Features/Laika
Assoliment Excepcional, Adreçada en una producció animada de TV / Broadcast
  • Yuasa Masaaki, Eunyoung Choi – Adventure Time
 – Cartoon Network Studios
  • Bryan Fordney – Archer
 – FX Productions
  • Jennifer Coyle & Bernard Derriman – Bob’s Burgers
 – Twentieth Century Fox Television
  • Aaron Springer – Disney Mickey Mouse 
- Disney Television Animation
  • Rob Renzetti – Gravity Falls
 – Disney Television Animation
  • Robert Alvarez, Ken Bruce, Larry Leichliter – Over The Garden Wall – 
Cartoon NetworkStudios
  • Matthew Nastuk – The Simpsons
 – Gracie Films in association with Twentieth Century Fox Television
  • David Thomas – Wander Over Yonder – 
Disney Television Animation
Assoliment Excepcional, Adreçada en una característica Producció animada
  • Don Hall & Chris Williams – Big Hero 6
 – Walt Disney Animation Studios 
  • Bill Plympton – Cheatin’
 – Plymptoons Studio
  • Dean DeBlois – How to Train Your Dragon 2
 – DreamWorks Animation SKG
  • Tomm Moore – Song of the Sea
 – GKIDS/Cartoon Saloon
  • Jorge R. Gutierrez – The Book of Life
 – Reel FX Animation Studios/Twentieth Century Fox
  • Anthony Stacchi & Graham Annable – The Boxtrolls
 – Focus Features/Laika
  • Phil Lord & Christopher Miller, Directors; Chris McKay, Co-Director – The LEGO Movie –Warner Bros. Pictures
  • Isao Takahata – The Tale of The Princess Kaguya
 – GKIDS/Studio Ghibli
Assoliment Destacat, Música en una producció animada de TV / Broadcast
  • Christopher Willis – Disney Mickey Mouse – Disney Television Animation
  • Peter Lurye, George Gabriel, Chris Gifford – Dora and Friends: Into the City! – Nickelodeon Productions
  • Jay Vincent, Michael Kramer, Jeppe Riddervold, Erin Chapman – Lego Ninjago: Masters of Spinjitzu
 – WIL Film
  • Lolita Ritmanis, Kristopher Carter & Michael McCuistion – Marvel’s Avengers Assemble
 – Marvel Animation
  • Nathan Barr & Lisbeth Scott – Tumble Leaf
 – Amazon Studios/Bix Pix Entertainment
Assoliment Destacat, Música en un Llargmetratge Producció animada
  • Nicole Renaud, Composer – Cheatin’
 – Plymptoons Studio
  • John Powell, Jónsi – How to Train Your Dragon 2
 – DreamWorks Animation SKG
  • Danny Elfman – Mr. Peabody & Sherman
- DreamWorks Animation
  • Bruno Coulais & Kila – Song of the Sea
- GKIDS/Cartoon Saloon 
  • Joe Hisaishi – The Tale of The Princess Kaguya
- GKIDS/Studio Ghibli
Assoliment Excepcional, Disseny de Producció en una producció animada de TV / Broadcast
  • Kara Vallow, Brent Woods, Lucas Gray & Andrew Brandou – Cosmos: A Spacetime Odyssey
 – Voyager Pictures LLC
  • Joseph Holt – Disney Mickey Mouse – Disney Television Animation
  • Narina Sokolova – Mickey Shorts
- Disney
  • Kevin Dart, Chris Turnham, Jasmin Lai & Elle Michalka – The Powerpuff Girls – Cartoon Network
  • Antonio Canobbio, Khang Le, Mark Taihei, Howard Chen & Brandon Cuellar – Turbo FAST – 
DreamWorks Animation
  • Alex Kirwan, Chris Tsirigotis, Alexander Duckworth, Janice Kubo & Francis Giglio – Wander Over Yonder – Disney Television Animation
  • Erez Gavish – Zack & Quack – The Foundation / QQD Ltd / High1 Entertainment
Assoliment Excepcional, Disseny de Producció en una característica Producció animada
  • David James, Ruben Perez, Priscilla Wong, Timothy Lamb & Alexandre Puvilland – Mr. Peabody & Sherman
 – DreamWorks Animation
  • Adrien Merigeau – Song of the Sea – 
GKIDS/Cartoon Saloon
  • Simon Varela & Paul Sullivan – The Book of Life 
- Reel FX Animation Studios/Twentieth Century Fox 
  • Paul Lasaine, Tom McClure & August Hall – The Boxtrolls
 – Focus Features/Laika
  • Grant Freckelton – The LEGO Movie
 – Warner Bros. Pictures
Assoliment Excepcional, Storyboard en una producció animada de TV / Broadcast
  • Heiko Drengenberg – Disney Mickey Mouse – Disney Television Animation
  • Luke Weber, Alonso Ramirez Ramos, Neil Graf & Steve Heneveld – Gravity Falls 
- Disney Television Animation
  • Joaquim Dos Santos – Legend of Korra – Nickelodeon
  • Nathaniel Villanueva & Douglas Lovelace – Star Wars Rebels
 – Lucasfilm Ltd./Disney XD
  • Brad Ableson, Matthew Faughnan & Stephen Reis – The Simpsons
 – Gracie Films in association with Twentieth Century Fox Television
  • Louise Smythe – Toy Story That Time Forgot 
- Pixar Animation Studios
  • Mark Ackland – Wander Over Yonder – Disney Television Animation

Assoliment Excepcional, Storyboard en una característica Producció animada

  • Marc E. Smith – Big Hero 6
 – Walt Disney Animation Studios 
  • Truong “Tron” Son Mai – How to Train Your Dragon 2
 – DreamWorks Animation SKG
  • Piero Peluso – Planes: Fire & Rescue
 – Disneytoon Studios
  • John Hurst – Rio 2
 – Blue Sky Studios/Twentieth Century Fox Animation 
  • Rodrigo Castro – Rio 2
 – Blue Sky Studios/Twentieth Century Fox Animation 
  • Julian Nariño – The Boxtrolls
 – Focus Features/Laika 
  • Emanuela Cozzi – The Boxtrolls
 – Focus Features/Laika
Assoliment Excepcional, en funcions de veu en una TV animada Producció / Broadcast
  • Bill Farmer as the voices of Goofy and Grandma – Disney Mickey Mouse
 – Disney Television Animation
  • Carlos Alazaraqui as the voice of Crocker – Fairly Oddparents – Nickelodeon
  • Seth Green as the voice of Robot Chicken Nerd – Robot Chicken 
- A Stoopid Buddy Stoodios Production in association with Stoopid Monkey and Williams Street
Assoliment Excepcional, en funcions de veu en una pel·lícula d’animació de producció
  • Cyndi Lauper as the voice of Nurse Cyndi – Henry & Me – Henry & Me Productions LLC
  • Andy Garcia as the voice of Eduardo – Rio 2 
- Blue Sky Studios/Twentieth Century Fox Animation
  • Sir Ben Kingsley as the voice of Archibald Snatcher – The Boxtrolls
 – Focus Features/Laika
  • Dee Bradley Baker as the voice of Fish – The Boxtrolls 
- Focus Features/Laika 
Assoliment Excepcional, un article publicat en una producció animada de TV / Broadcast
  • Darrick Bachman – Disney Mickey Mouse
 – Disney Television Animation
  • Dave Tennant, David P. Smith, Chris Mitchell & Will Mata – The Powerpuff Girls
 – Cartoon Network Studios
  • Rob LaZebnik – The Simpsons
 – Gracie Films in association with Twentieth Century Fox Television
  • Tim Long  – The Simpsons – Gracie Films in association with Twentieth Century Fox Television
  • Steve Purcell – Toy Story That Time Forgot  – 
Pixar Animation Studios
Assoliment Excepcional, un article publicat en una característica de Producció animada
  • Robert L. Baird, Daniel Gerson & Jordan Roberts – Big Hero 6
 – Walt Disney Animation Studios
  • Dean DeBlois – How to Train Your Dragon 2
 – DreamWorks Animation SKG
  • Will Collins – Song of the Sea 
- GKIDS/Cartoon Saloon
  • Irena Brignull & Adam Pava – The Boxtrolls
 – Focus Features/Laika
  • Phil Lord & Christopher Miller – The Lego Movie
 – Warner Bros. Pictures
Assoliment Excepcional, Editorial en una producció animada de TV / Broadcast
  • Illya Owens – Disney Mickey Mouse
 – Disney Television Animation
  • Ernesto Matamoros – Dragons: Defenders of Berk
 – DreamWorks Animation
  • Mike Elias – Family Guy
 – Fox Television Animation
  • David Suther, Bradley Furnish & David Condolora – Toy Story That Time Forgot
 – Pixar Animation Studios
  • Todd Raleigh & Doug Vito – Turbo FAST
 – DreamWorks Animation
Assoliment Excepcional, Editorial en una característica Producció animada
  • Tim Mertens – Big Hero 6 
- Walt Disney Animation Studios
  • John K. Carr – How to Train Your Dragon 2 – DreamWorks Animation SKG
  • Dan Molina, Mark Keefer & Karen Hathaway – Planes: Fire & Rescue – 
Disneytoon Studios
  • Darragh Byrne – Song of the Sea
 – GKIDS/Cartoon Saloon
  • David Burrows, Todd Hansen, Doug Nicholas, Jonathan Tappin & Courtney O’Brien-Brown – The LEGO Movie 
- Warner Bros. Pictures
Premi del jurat

Winsor McCay Award – Didier Brunner, Don*Lusk i Lee Mendelson per les seves contribucions a la carrera l’art de l’animació

June Premi Incursió – Charles Solomon pel seu impacte significatiu i benvolent o de beneficència en l’art i la indústria de l’animació.

Ub Iwerks – Apollo Programari de DreamWorks Animation per a l’avanç tècnic que ha tingut un impacte significatiu en l’art o en la indústria de l’animació.

Premi a l’Assoliment Especial – El Museu de la Família Walt Disney reconeixent l’impacte únic i significatiu sobre l’art i la indústria de l’animació.

Certificat de Mèrit

També podeu veure la programació del festival en el catàleg: ANNIE AWARDS 42 – Catàleg

Més informació en la web Oficial del Festival : Annie awards

 

 

 

 

Anuncis

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s